Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 10, 2020

Scroll to top

Top

1,124 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Nilton, kemi marreveshje: mbyllet brenda 15 ditesh

CdS – Nilton, kemi marreveshje: mbyllet brenda 15 ditesh
Ardi Deda

Inter ka Nilton ne dore, kete e siguron Corriere dello Sport. “Drejtuesit zikalter duan te mbyllin transferimin ne 10-15 ditet e ardhshme per te shmangur surprizat qe ne kete pike veshtire se mund te kemi sepse konkurrenca me Valencia, Lille dhe Romen duket e fituar. Mesfushori ka perqafuar kauzen zikalter, ka dhene ok-in e tij dhe e pret nje kontrate 5 vjecare mjafton qe dy klubet te bien dakort per transferimin. Ne realitet kemi tashme nje marreveshje sepse kontrata e Nilton parashikon nje klauzole te vlefshme per Europen qe e le te lire lojtarin per shumen prej 5,5 milione euro. Inter e konsideron kete investim nje avantazh duke pare vlerat e lojtarit”. Nuk perjashtohet nje udhetim i Ausilio ne Brazil per te shtyre pagesen dhe per te vendosur firmat. “Zgjidhja Nilton eshte konsideruar me e favorshme dhe me e vlefshme ne raport me te ardhmen ne krahasim me marrjen hua te nje lojtari te afirmuar tashme si Obi Mikel ose Javi Garcia“.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags