Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,336 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Thohir nuk eshte vetem. Ja kush do e ndihmoje…

CdS – Thohir nuk eshte vetem. Ja kush do e ndihmoje…
Xhorxh Gellci

Jo vetem Thohir. Do te kete edhe nje aksioner amerikan, i sjelle nga indoneziani, qe do te investoje tek Inter. Corriere dello Sport ne edicionin e sotem flet per Jason Levien, avocat i aziaktikut, i cili ka hyre me pare ne Philadelphia 76ers dhe me pas te dy kane perfunduar blerjen e plote te DC United. Presidenti Moratti e di qe ne marreveshje mund te futet edhe amerikani dhe prandaj kane filluar diskutimet edhe me Inner Circle, nje agjensi amerikane e specializuar ne zbulimet e talenteve ne sektorin sportiv.

Ardhja e manjatit indonezian ne Milano, e parashikuar per kete jave, mund te shtyhet. Kjo sepse nuk ka nxitim per te mbyllur: Thohir nuk do te marre pjese ne ‘mbushjen’ e bilancit te 2012-2013 qe ka humbje prej 70-80 milion euro. Thohir, sic shkruan Corriere dell Sport, do te ishte i lumtur te mbyllte para korrikut per te planifikuar merkaton e ketij sezoni menjehere, por nuk do te kishte problem edhe nje marreveshje me vone, dhe ne ate rast do te fillonte te kujdesej me merkaton prej janarit. Ja pse sipermarresi mediatik mund te shtyje disi ardhjen ne Milano dhe te prese zyrtarizimin e gjithckaje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.