Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

942 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Behuni gati, Interi po mendon nje maxi-rroge per te bindur Dybala: ja shifrat

Corriere – Behuni gati, Interi po mendon nje maxi-rroge per te bindur Dybala: ja shifrat
Inter Club Staff

Ne tratativen ndermjet Juventusit dhe Manchester United per sa i perket shkembimit Romelu Lukaku dhe Paulo Dybala, Interi po e ndjek shume me kujdes situaten e argjentinasit. 

Nese keto bisedime do te shkonin drejt nje shkembimi te suksesshem, Corriere della Sera tregon se “Juventusi do te merte nga United edhe nje shume prej 20 milione eurosh, ndera United do i jape argjentinasit nje rroge prej 10 milione eurosh ne sezon.”

“Nderkohe, Interi nga ana e saj po tenton te hyje ne skene duke i ofruar La Joya nje super rroge, po aq sa PSG per ta bindur ate te vije ne Milano. Ai do te behej keshtu lojtari me i paguar me ne skuadren zikalter me nje rroge me te larte se 10 milione euro.”

“Pastaj, kush eshte ai lojtar ne Itali qe nuk do te donte te luante ne Champions dhe te stervitej nga Conte? Askush.”

“Keshtu zikalterit, duke tentuar per Dybala, nuk i kane humbur shpresat per Lukaku edhe nese tratativa me Juventusin do deshtonte per argjentinasin.”

“Ne kete moment ama, Dybala duhet te vendose: ti thote po United apo te kerkoje shitjen tek Interi dhe ti hape lufte Juventusit?”

Por per nje sulmues po punon edhe Roma: “Pas nje ndalese per Icardin i cili nuk deshiron te pranoje transferime, Roma ka filluar te negocioje perseri me Pipita Higuain.”

“Vetem nje transferim i tij tek skuadra e Fonseca do te zhbllokonte kalimin e Dzekos tek zikalterit te cilet duket se i kane humbur shpresat per te arritur tek Cavani te cilin PSG nuk e shet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.