Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 26, 2019

Scroll to top

Top

2,777 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Cerdic, blerja e tij ne fund te sezonit shume e mundshme. Kjo sepse portugezi…

Corriere – Cerdic, blerja e tij ne fund te sezonit shume e mundshme. Kjo sepse portugezi…
Inter Club Staff

Corriere dello Sport i ka kushtuar sot nje hapsire jo te vogel Cedric Soares, blerjes se vetme zikalter ne muajin janar. 

“Premier League i ka dhene Interit nje mbrojtes krahu qe godet mjaft mire goditjet e lira.”

“Ne Appiano Gentile ne kete moment portugezi shikohet si nje shkalle me lart se D’Ambrosio dhe pritet qe ta zere vendin e formacionit.”

“Nese paraqitjet e tij do te jene siper mesatares, portugezi mund te qendroje ne Milano edhe pas veres dhe Interi mund te vendose ta bleje sipas te drejtes se blerjes se rene dakort me Southampton.”

“Shifra e te drejtes se blerjes eshte caktuar 11 mlione euro dhe eshte mese e pranueshme per cilesite e tij. Keshtu, Interi eshte e drejtuar per nje 4-3-3 ku mbrojtesat e krahut do te kene nje peshe akoma me te madhe. Nje si Cedric mund ta marre ne dore krahun e djathte dhe te luaje me autoritet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.