Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,034 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Inter-Conte, Spalletti shume i irrituar me situaten

Corriere – Inter-Conte, Spalletti shume i irrituar me situaten
Inter Club Staff

Conte? Jo… ka rendesi vetem Interi.

Kjo eshte loja e fjaleve e perdorur nga Corriere dello Sport  e cila fotografon ne menyre perfekte mendimin e Luciano Spallettit qe e ka kuptuar se aventura e tij tek Interi eshte ne fund.

“Zerat rriten? Nuk e di per cfare e keni fjalen. Cfare zerash? E ardhmja? E ardhmja e kujt? Mbi te ardhmen time? Tashme prej muajsh gazetat me te rendesishme shkruajne se nuk do te jem ne pankinen e Interit vitin e ardhshem e nese e shkruajne kete, ata mund te kene motivet “Robert Redford” por e verteta qendron keshtu: ne nuk do te leshojme asnje centimeter.”

“Ne koken e lojtareve nuk eshte as Spalletti, e asnje tranjer tjeter. Ata duan qe te kapin Championsin dhe kaq.”

Por pertej ketyre fjaleve, Spalletti eshte shume i irrituar per te gjithe keto zera mbi Conten. Nese do te ishte ne doren e tij, do te deshironte edhe nje sezon tjeter tek Interi por per momentin eshte e pamundur. Duket se koha e tij ka perfunduar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.