Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 21, 2019

Scroll to top

Top

401 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Inter dhe Milan, lufte per Barella. Ja kush nga skuadrat eshte me e favorizuar dhe pse…

Inter Club Staff

Nje tjeter derby ne merkato ndermjet Interit dhe Milanit, por kesaj radhe do te jete per nje nga talentet me te mire italian ne qarkullim.

Behet fjale per mesfushorin shume te talentuar te Cagliarit qe ndiqet prej muajsh nga Interi por edhe nga Milani te cilet duket se kane kthyer vemendjen e tyre nga i njejti objektiv.

Milani pas ndryshimit te pronareve te saj duket me e perqendruar tek talentet vendas dhe Barella konsiderohet perfekt per ta.

Por gjithesesi Cagliari ne kete moment vazhdon te kerkoje 40 milione euro per te, pikerist aq sa kerkonte edhe ne vere.

“Eshte e kote ta mohojme. Behet fjale per nje shume teper te komplikuar per tu investuar nga Milani duke pare Fair Play Financiar qe eshte ne fuqi per ta.”

“Ne tre vitet e ardhshme Milani do te matet shume here perpara se te bleje nje lojtar, sepse do te duhet qe te mos shpenzoje me shume nga sa ka fituar.”

“Por asnjehere nuk perjashtohet mundesia qe ne nje operacion te tille te jepen lojtare ne kembim per te ulur cmimin, pikerisht ashtu si ka bere Interi jo pak here.”

“Nderkohe Interi nga ana financiare eshte shume me e qete se Milano.”

“Zikalterit kane kohe qe diskutojne me Cagliarin per lojtarin dhe me Giulinin ka shume mardhenie te mira sepse ne fund te fundit ai eshte nje tifoz i Interit.”

“Gjithesesi fakti qe do te hapet nje lufte ndermjet Milanit dhe Interit mund ta gezoje presidentin e Cagliarit sepse cmimi mund te rritet akoma me shume.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.