Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

974 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Maturimi per golin, Mazzarri studion zgjidhjet.

Corriere – Maturimi per golin, Mazzarri studion zgjidhjet.
Ardis
  • On 11/02/2014, 15:13

Walter Mazzarri studion levizjet per te provuar te zgjidhe problemin e mungeses se golit qe ka mberthyer Interin: “Ka shume mundesi qe ne konferencat per shtyp te Mazzarrit qe sot e me vone sulmuesit do te jene te ftuar shpeshhere – shkruan Corriere dello Sport -. Ish trajneri i Napolit nuk do qe bllokimi aktual te behet nje ceshtje e vertete, por ka kuptuar qe dicka duhet te beje per ti dhene nje dore ndihme atij, si psh Palacio, qe e ka mbajtur ekipin mbi shpatulla. Eshte perballur me situata te ngjashme te Napoli, edhe me nje tip si Cavani, dhe gjithmone ka gjetur nje zgjidhje. Nje ndihme e madhe eshte stervitja me situata qe prodhojne perballje nje kunder nje me portierin eshte nje ide, por Mazzarri eshte i vetedijshem qe ne ndeshje aspekti psikologjik ndikon me shume ne nivelin teknik, gjithsesi, veshtire te permisosh kampione si Milito dhe Palacio.

Dhe Serish: “Nga sot, prandaj, puna do te jete mbi te gjitha ne mendjen e lojtarit, ndersa per Principe dhe Icardin eshte e nevojshme gjithashtu edhe nje permisim te kushteve fizike. Ne prag te ndeshjes te shtunen ne Firenze, vemendje ndaj Bottas qe mund ta nise nga minuta e pare. Do te jete ish lojtari i Tigre ai qe do te shenoje golin e pare si sulmues zikalter per vitin 2014? Per momentin argjentinasit kane shenuar 23 nga 40 gola ne total te Interit dhe Botta shpreson te realizoje numrin 24 qe me pas mos te ndalet me”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.