Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

590 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Miranda do te largohet ne janar? Mundesite jane per po. Ja kush mund ta zevendesoje…

Corriere – Miranda do te largohet ne janar? Mundesite jane per po. Ja kush mund ta zevendesoje…
Ardis
  • On 06/12/2018, 20:34

Sipas Corriere dello Sport, Joao Miranda ka kerkuar shitjen ne janar dhe kjo do te modifikonte planet e merkatos se Inter-it per sesionin e merkatos te dimrit. Ne baze te kerkeses se brazilianit eshte mungesa e impenjimit, me Skriniar dhe De Vrij perpara tij ne hierarkine e Spalletti-t.

“Miranda kerkon te gjeje menjehere nje tjeter arlternative per te mbyllur ne nje tjeter menyre sezonin 2018/19, edhe pse nuk e perjashton mundesine per te qendruar ne Europe, propozimet me konkrete i ka nda Brazili – lexohet ne gazete -.

“Ne 7 shtatorin e kaluar ka mbushur 34 vjec dhe San paolo po mendon qe ta aktivizoje si protagonist te ardhshem ne Libertadores, dhe mbrojtesi po reflekton nese mund te transferohet”.

Cfare do te bejne zikaltrit? “Interi po ndjek Andersen te Sampdorias, por Ferrero i jep nje vleresim me te larte dhe ne cdo rast politika e Interit qe eshte ne funksion te se ardhmes, eshte qe, jo vetem te marre te rinj me perspektive ne Itali, por edhe lojtare me te pershtatshem per te fituar, mbase nga jashte Italise – sipas Corriere dello Sport -.

“E pashmangshme, te mos mendosh per ato elemente qe e kane kontraten ne skadence me klubet respektive si psh. Cahill i Chelsea-s dhe Godin i Atletico Madrid”.

“Te dy jane afer Milan-it dhe me kete rast mund te ndizet nje derby ne merkaton e janarit, edhe pse te bindesh Simeone-n qe te leshoje uruguajanin menjehere (me pashaporte spanjolle) nuk eshte e lehte. Te tjera raste do dalin ne javet e ardhshme”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.