Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

303 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corvino: “Mazzarri eshte nje nga goditjet e fund merkatos”.

Corvino: “Mazzarri eshte nje nga goditjet e fund merkatos”.
Ardis
  • On 13/09/2013, 15:12

Ish drejtori sportiv i Fiorentines, Pantaleo Corvino, i intervistuar nga Gazzetta dello Sport, flet me tone kritike per calciomerkaton verore te skuadrave italiane: “Gjeja e pare qe me vjen ndermend eshte se kam pare Cavanin, Marquinhos, Jovetic te ikin nga Italia. Dhe kam pare te vijne ne Itali Tevez, Gomez, Higuain, Kaka. Jane kampione, por ne kendveshtrimin tim per futbollin, humbasim te rinj dhe marrim lojtare te «vjeter». Kush e di se sa do ja ndjenim «lezetin» futbollisteve qe iken. Njerez si Rino Foschi, Walter Sabatini, ata qe i kane marre duhet te ndjehen si te fundit e te mohikaneve. Per fat ka presidente qe i degjojne keta mohikane. Goditjet e verteta  te kesaj merkato jane Antonio Conte, Walter Mazzarri dhe Vincenzo Montella. Do te kthehem vetem per nje projekt fitues”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.