Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

367 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dalbert, cfare katastrofe ne France: “Lojtari mund te perjashtohet nge Rennes dhe te kthehet tek Interi sepse…”

Dalbert, cfare katastrofe ne France: “Lojtari mund te perjashtohet nge Rennes dhe te kthehet tek Interi sepse…”
Inter Club Staff

Me shume veshtiresi, Interi mezi ka arritur qe te gjeje nje sistemim per brazilianin Dalbert ne merkaton e fundit.

Lojtari u rikthye nga Fiorentina dhe per jave me radhe, Marotta eshte munduar qe te gjeje nje skuader qe te bleje lojtarin.

Ne fund ai u huazua te skuadra franceze e Rennes, duke u rikthyer keshtu ne kampionatin francez, aty ku u be edhe i famshem.

Por gjerat me sa duket nuk po shkojne shume mire per te por perkundrazi, shume keq. E me sa duket, eshte pikerisht faji i vete lojtarit.

Kjo sepse sipas asaj qe thote e perditshmja franceze, L’Equipe, klubi francez eshte ekstremisht e pakenaqur me lojtarin.

Braziliani jo vetem qe ka deshtuar te tregoje cilesite e tij ne fushe duke treguar paraqitje shume te keqija, por po ben sjellje jo te mira.

“Ai nuk eshte aspak modest, dhe po tregohet mendjemadh me kedo ne klub”, behet me dije nga Rennes.

Keshtu, rreziku i madh ne kete mes per Interin eshte qe lojtari te perjashtohet nga Rennes ne merkaton e janarit dhe te rikthehet ne Milano ne mesin e huazimit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.