Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,180 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Mos sulmon ashper Onana: “Cfare dreqin po ben ai? Po ve te gjithe karrieren ne rrezik duke…”

De Mos sulmon ashper Onana: “Cfare dreqin po ben ai? Po ve te gjithe karrieren ne rrezik duke…”
Inter Club Staff

Me sa duket kane bere te flitet shume ne media dhe te ish-lojtare e ish-tranjere ne Hollande deklaratat e Andre Onana.

Ai vetem pak dite me pare eshte shprehur shume i ashper pas ofendimeve qe ka marre pas ndeshjes Ajax-Sparta Rotterdam.

Ne ate ndeshje lojtari kamerunas u mbush me ofendime dhe ne fund te ndeshjes nuk duroi dot dhe foli hapur.

“Mua nuk me plas fare **** se cfare thone tifozet per mua. Une jap dhe kam dhene maksimumon. Rendesi ka cfare thote tranjeri im”, pati thene ai ne ate kohe.

Por duket se kjo gje ka sjelle edhe pasoja, sepse Onana ne ndeshjen e fundit ka perfunduar ne tribune duke mos luajtur fare.

Nderkohe, ish-tranjeri i Ajax, Aad De Mos, ka sulmuar ashper Onana duke thene se po ve karrieren komplet ne rrezik.

“Po ve ne rrezik te gjithe karieren e tij. Mos e nenvleresoni aspak kete gje. Ai nuk po e pret aspak mire kete situate.”

“Ai dhe agjenti i tij po thone se ai eshte nje portier i madh ende. Por edhe nese ben nje gabim, ata i thone njeri tjetrit: per cfare e vret mendjen, te Interi do te shkosh gjithesesi, te ardhme ketu nuk ke”.”

“Cfare po ben ai keshtu? Kjo nuk eshte nje sjellje prej profesionisti. Kjo eshte te vendosesh karrieren ne rrezik.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.