Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,756 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rrufe ne qiell te hapur: Shitet Alvarez tek Sunderland! Ja te gjitha detajet…

Rrufe ne qiell te hapur: Shitet Alvarez tek Sunderland! Ja te gjitha detajet…
Inter Club Staff

Ricky Alvarez largohet nga Interi dhe shkon tek Sunderland. Gianluca di Marzio tregon te gjitha detajet e ketij operacioni te papritur vetem perpara pak minutash.

Keto jane detajet e operacionit: Nje milion euro per huazimin dhe 11 milione euro do te jete detyrimi per blerjen e tij ne fund te sezonit vetem ne rast se Sunderland nuk do te bjere nga kategoria.

Lojtari do te perfitoje 1,6 milione euro ne sezon. Alvarez nuk deshironte te largohej por eshte bindur nga Poyet.

Pra Argjentinasi do te transferohet perfundimisht tek Sunderland nese ata do te mbjetijne ne Premier League per 11 milione euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.