Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,947 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejt Inter-Juventus, i pabesueshmi Iuliano: “Mbi Ronaldon nuk ishte penallti…”

Drejt Inter-Juventus, i pabesueshmi Iuliano: “Mbi Ronaldon nuk ishte penallti…”
Inter Club Staff

Intervista e dhene nga Mark Iuliano ne keto ore per Eurosport per shume njerez do te ngjaje e pabesueshme. Ai flet per ate qe ndodhi ne vitin 1998, per nje nga ndeshjet me te diskutuara te historise se futbollit Italian, duke konsideruar qe ka polemika per kete ceshtje edhe sot e kesaj dite ndermjet Interit dhe Juventusit.

Natyrisht qe po flasim sic mund te imagjinohet per nderhyrjen e mbrojtesit bardhezi ndaj Ronaldos: Edhe pse vete Ceccarini, arbitri i ndeshjes, pas shume vitesh e ka pranuar gabimin dhe fakti qe i gjithe opinioni i perbashket eshte qe ai ishte faull dhe duhej dhene penallti, Iuliano ka thene se nuk eshte i sigurte nese mund te jepet 100% penallti, sepse nuk ka nderhyre per penallti ndaj Ronaldos.

Me pas lexohet, se ai ka thene se arbitri ka te drejte gjithmone, duke lene te kuptohet qe ka bere mire qe ka lene aksionin te vazhdohet e se nuk ka akorduar penallti per Interin. Fjalet e tij jane me te vertete per tu mos i besuar syve.

Pak me poshte keni edhe nje video te ndeshjes se vjedhur Interit nga Juventusi, ndeshje e cila me pas i dha kampionatin bardhezinjve.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.