Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,109 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E BUJSHME – Ferrero zbulon: “Interi vazhdon te na ofroje Eder per Praet, por une mendoj se…”

E BUJSHME – Ferrero zbulon: “Interi vazhdon te na ofroje Eder per Praet, por une mendoj se…”
Inter Club Staff

Massimo Ferrero, presidenti i Sampdorias, ka bere gjithmone lajm ne mediat italiane qe prej ardhjes se tij ne krye te klubit nga Genova. 

Ai me festimet e cmendura ne stadium apo me deklaratat kontraverse gjithmone ka ditur te vihet ne qender te vemendjes.

Pikerisht ne diten e sotme, ai ka zbuluar interesin e Interit per nje lojtar te Sampdorias dhe oferten qe Interi ka bere vazhdimisht.

Ja intervista e tij e plote:

“Ne vendin Duvan Zapata do te blejme nje sulmues te forte, kjo esht e sigurte. Na pelqen ne kete moment Defrel.”

“Pastaj eshte edhe Interi qe vazhdon te na propozoje Eder ne oferten qe bejne per Praet, por une jam shume kunder supave te ftohta’.

“Praet, me perjashtim te rastit kur do te paguajne klauzolen e une nuk kam cfare te bej, deshiroj ta mbaj tek Sampdoria. Mendoj se ajo qe po bejme eshte nje merkato e rendesishme.”

Keto kane qene fjalet e Massimo Ferreros, presidentit te Sampdorias per gazeten Il Secolo XIX i cili vazhdon edhe me tej:

“Na ka ikur Torreira, por investimi dhe eksperienca e Sabatinit qe na eshte bashkuar kohet e fundit, do ta beje Sampdorian akoma me te mire dhe me te e forte.”

“Jankto eshte i forte, Colley gjithashtu, e thone te gjithe. E merkato nuk ka mbaruar akoma. Duhet ta zevendesojme mire Torreiran e pastaj te blejme dy mbrojtes krahu te mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.