Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

799 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Cancelo largohet gjithmone e me shume nga Interi! Pothuajse e pamundur qe…

E FUNDIT – Cancelo largohet gjithmone e me shume nga Interi! Pothuajse e pamundur qe…
Inter Club Staff

Joao Cancelo dhe Interi po largohen gjithmone e me shume. 

Ajo qe ‘ngrin’ tifozet e Interit eshte La Gazzetta dello Sport qe tregon se ka pasur nje “tym te zi’ ne diskutimet e fundit te Interit ke klubin e Valencias ku eshte diskutuar per luzitanin.

“Nuk duket se ka mundesi tratative per nje rinovim te huazimit me detyrim blerje ne 2019: ose Suning do te paguaje 35 milione euro brenda 30 Mjait ose djaloshi do te rikthehet ne Valencia.”

“Klubi spanjoll ka marre tashme edhe oferta prej 50 milione eurosh per lojtarin qe vijne nga Premier League por edhe nga Madrid, sponda Real – lexohet -.”

“Por kujdes edhe nga Juventusi, qe e pelqen shume lojtarin.”

“Kerkesat e Fair Play Financiar (plus nje mungese e mundshme ne Champions League) ja lidhin duart Interit.”

“Perpara dates 30 qershor ne klubin zikalter duhet te perfitojne 40-50 milione euro plusvalenca per te rihyre ne parametrat e Uefas edhe kete sezon dhe do te duhej nje shitje teper e majme per te bere kete.”

“Interi per momentin i konsideron te pashitshem Icardin dhe Skriniar, ndersa per Brozovic apo Perisic nuk eshte se kane ardhur oferta konkrete.”

“Priten te reja por per momentin, Cancelo eshte shume larg nje qendrimi ne Milano jo per ceshtje sportive por vetem per ceshtje ekonomike.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.