Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

653 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla – Rafinha, shpresa konkrete per marreveshje me Barcen. Kurse Cancelo…

Pedulla – Rafinha, shpresa konkrete per marreveshje me Barcen. Kurse Cancelo…
Bujar Berishaj

Inter dhe Rafinha, nje e ardhme akoma se bashku.

Duket se mundesite per kete jane konkrete, te pakten kete thote gazetari i njohur i merkato Alfredo Pedulla ne emisionin ‘Aspettando Calciomercato’.

Mundesia e blerjes per Rafinhan pas huazimit do te skadoj se shpejti per zikalterit, me keta te fundit qe nuk do e blejne tani lojtarin por pak me vone per shkak te bilancit.

E lojtari deshiron te pres Interin per te vazhduar akoma ne San Siro dhe nuk ka synime tjera, per dallim nga Joao Cancelo qe eshte ne qender te tratativave dhe te deshirave te Manchester united dhe Juventus.

Sa i perket Rafinhas, ka shpresa konkrete per te mbyllur marreveshjen mes Interit dhe Barcelones me nje formule qe mund te gjej pelqimin e dirigjences blaugrana, ndoshta nje huazim me pagese dhe pastaj blerje cash me rata gjate viteve te ardhshme.

Per kete do te flitet, sigurisht, pak me vone por Interi dhe Rafinha duan te vazhdojne akoma se bashku.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.