Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

634 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Joao Mario, shume afer shitjes: destinacion surprize per portugezin!

E FUNDIT – Joao Mario, shume afer shitjes: destinacion surprize per portugezin!
Inter Club Staff

Nderkohe qe priten te reja rreth merkatos hyrese te Interit me sa duket ne keto momente kemi nje lajm edhe per lojtaret zikalter qe jane ne dalje nga klubi.

Lista eshte e gjate por me sa duket radha sot eshte e Joao Marios i cili ka dite qe perflitet per nje largim drejt Monaco.

Sipas asaj qe thote FcInter1908 ne keto minuta, Joao Mario ka qene kete mengjes ne seline e Interit per te diskutuar perfundimisht te ardhmen e tij.

Mesfushori portugez eshte nje hap larg shitjes nga klubi zikalter dhe nuk eshte grumbulluar as ne miqesoret e fundit, njesoj si Mauro Icardi.

Por ne keto minuta ka dale ne pah nje destinacion surprize per portugezin: sipas asaj qe ka treguar Sky Sport, eshte skuadra ruse e Lokomotiv Moska ajo qe ka siguruar transferimin e ish-lojtarit te Sporting qe duket se eshte “shume afer” transferimit ne Premier Leaguen ruse.

Ne ditet e kaluara, ka qene pikerisht FcInter1908.it e cila kishte lajmeruar per prezencen e disa ndermjetesuesve rus ne seline e Interit.

Gjithcka ne kete moment te ben te mendosh se ata ndermjetesues ishin te derguarit e Lokomotiv Moskes ne Milano per te negociuar per Joao Mario.

Ne keto momente flitet se do te jete nje huazim me te drejte blerje por shifrat nuk behen te ditura. Mbase gjate dites ne vazhdim do te kete te reja te tjera rreth kesaj tratative.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.