Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

788 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Ne Portugali: “Interi zgjedh si pasardhesin e Cancelo, lojtarin e Sporting: ja oferta milionere”

E FUNDIT – Ne Portugali: “Interi zgjedh si pasardhesin e Cancelo, lojtarin e Sporting: ja oferta milionere”
Inter Club Staff

Mbrojtesi i i ri i krahut te djathte te Interit mund te jete nje italian por mund te vije nga Portugalia, pikerisht si Joao Cancelo.

Sipas asaj qe shkruan e perditshmja portugeze Record, ne fakt, zikalterit kane bere nje oferte paraprake per lojtarin e Sporting Lisbona, mbrojtesin e krahut Cristiano Piccini, autor i nje sezoni teper te mire ne Portguali.

1

“Oferta eshte rreth 15 milione euro fikse plus bonuse te lidhura me paraqitjet. Tratativa eshte ne nje faze shume te avancuar”, tregon e perditshmja portugeze.

Sporting nderkohe, duket se e ka gjetur zevendesuesin sepse eshte shume afer blerjes se Bruno Gaspar nga Fiorentina per 5 milione euro.

Image result for piccini sporting

Nderkohe, Piccini ka luajtur 24 here kete sezon ne Portugali dhe eshte blere nga Betis per 2,8 milione euro. Eshte i datelindjes 1992 dhe ka nje te kaluar tek Fiorentina.

Priten te reja ne oret ne vazhdim, edhe pse ne kete moment eshte vetem nje supozim i gazetes portugeze.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.