Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,028 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Ole zbulon listen e te grumbulluarve te Sampaolit perpara kohe: Icardi dhe Lautaro Martinez…

E FUNDIT – Ole zbulon listen e te grumbulluarve te Sampaolit perpara kohe: Icardi dhe Lautaro Martinez…
Inter Club Staff

Atehere kur nuk pritej, duket se ka lajme te mira per kapitenin e Interit, Mauro Icardin por jo vetem.

Sot, Jorge Sampaoli, tranjeri i Argjentines, do te zyrtarizoje listen me 35 lojtare e para-grumbulluar per Argjentinen ne Boterorin e Rusise 2018.

Sipas te perditshmes argjentinase Ole, ata kane marre ne dore listen paraprakisht dhe e kane publikuar.

Prezent ne kete liste eshte pare edhe kapiteni i Interit, Mauro Icardi por ne menyre surprize edhe Cristian Ansaldi, ish mbrojtesi i Interit qe sot luan tek Torino, Lautaro Martinez dhe Lucas Biglia i Milanit.

Kjo eshte lista e plote sipas OLE:

Portiere: 

Sergio Romero, Wilfredo Caballero, Franco Armani dhe Nahuel Guzmán.

Mbrojtes: 

Gabriel Mercado, Federico Fazio, Marcos Rojo, Nicolás Otamendi, Ramiro Funes Mori, Germán Pezzella, Nicolás Tagliafico, Cristian Ansaldi.

Mesfushore:

Javier Mascherano, Eduardo Salvio, Marcos Acuña, Leandro Paredes, Pablo Pérez, Rodrigo Battaglia, Ever Banega, Enzo Pérez, Lucas Biglia, Manuel Lanzini, Giovani Lo Celso, Maximiliano Meza, Ángel Di María, Diego Perotti, Guido Pizarro dhe Ricardo Centurión.

Sulmues:

Lionel Messi, Sergio Agüero, Gonzalo Higuaín, Lautaro Martínez, Cristian Pavón, Paulo Dybala, Mauro Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags