Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

251 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Publikohet raporti: “Interi eshte klubi i trete me i prekur ne Serie A per sa i perket…”

E FUNDIT – Publikohet raporti: “Interi eshte klubi i trete me i prekur ne Serie A per sa i perket…”
Inter Club Staff

Pak me pare, FcInter1908.it ka publikuar nje raport te plote per skuadrat me te prekura ne Serie A nga Covid19 ne kete sezon.

Shume eshte folur per nje Inter ‘me fat’ kete sezon, por normalisht kjo ka ardhur vetem per shkak te dashakeqesise ne drejtim te skuadres zikalter.

Kjo per faktin e thjeshte se Interi nga pese skuadrat e para, eshte skuadra qe eshte prekur me shume nga infektimet.

Sipas raportit te publikuar vetem pak minuta me pare, skuadra e Antonio Contes ka pasur deri me tani 13 infektime ne skuadren e pare, duke qene keshtu skuadra e trete me e prekur ne Kampionatin Italian te futbollit.

Nderkohe, ne vendin e pare eshte Torino, me 21 lojtare te prekur, tre me shume se skuadra e Genoas qe ka pasur 18.

Me pas ndjek Interi ashtu si e thame me 13 infektime, Roma me 12 infektime, Spezia me 11 infektime dhe me pas Milan, Lazio dhe Cagliari me 10 infektime.

Klasifikimi vazhdonm e Juventusin me 9 infektime, Napolin dhe Parmen me 8 infektime, Sassuolon dhe Atalanten me 6 infektime, Udinese me 4 infektime, Verona dhe Bologna me 3 infektime.

Nderkohe, klasifikimi mbyllet me kater skuadra me pak te prekura se te tjeret: Sampdoria, Fiorentina, Benevento dhe Crotone me nga 2 infektime secila.

13 lojtaret e prekur nga Covid19 tek Interi deri me tani kane qene: Bastoni, Nainggolan, Skriniar, Gagliardini, Radu, Young, Brozovic, Padelli, Kolarov, Handanovic, Vecino, De Vrij dhe D’Ambrosio. Edhe edhe Hakimi, por ai ka rezultuar njehere fallco-pozitiv.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.