Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

215 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fair Play Financiar, Interi te enjten ne Nyon. Do te diskutohet me UEFA-ne per…

Fair Play Financiar, Interi te enjten ne Nyon. Do te diskutohet me UEFA-ne per…
Bujar Berishaj

E enjtja e ardhshme do te jete nje dite e rendesishme per Interin.

Drejtuesit zikalter do te udhetojne drejt Nyon ne Zvicer per t’u takuar me UEFA-ne dhe per te diskutuar rreth situates financiare me nje shikim nga e ardhmja.

Gazeta romane, Corriere dello Sport shkruar se Interi do te jete prezent ne Nyon per te lejuar verifikim e bilancit per sezonin 2016-17:

“Te enjten do t’i perkas Interit, te premten Milanit. Ekipet milaneze jane gati te takohen me UEFA-ne per te monitoruar llogarite e tyre. Per Interin, nen regjimin e settlement agreement, do te behet fjale vetem per nje verifikim te thjeshte per bilancin e 2016-17 dhe nje diskutim te vogel mbi ate qe do te mbyllet ne qershor”.

“Me i komplikuar eshte rasti i Milanit. Pasi ka marre nje jo per voluntary agreement, Nyoni mund t’i paraqes nje settlement agreement ne modelin zikalter, pra pa rrezikun e perjashtimit nga kupat europiane per sezonin e ardhshem”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.