Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,204 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FairPlayFinanciar, ja tre denimet qe rrezikon Interi: Nese nuk aplikohet…

FairPlayFinanciar, ja tre denimet qe rrezikon Interi: Nese nuk aplikohet…
Inter Club Staff

Nje pyetje te tille e kane bere shume tifoze te Interit dhe jo vetem keto dite: Cfare rrezikon Interi neser ne Nyon te Zvicres? Cfare denimi mund ti jepet zikalterve nga komisioni disiplinor i UEFA-s?

Duhet mare parasysh qe verdikti nuk do te vije direkt dhe do duhet te pritet rreth nje muaj dhe gjate ketij muaji Interi do te kete mundesi qe te thirren perseri te raportojne.

Sipas Gazzetta dello Sport, duke konsideruar ate qe i ndodhi PSG dhe City-t, eshte shume e mundeshme qe UEFA te propozoje nje “zgjidhje te ndermjetme” perpara se te kaloje tek denimi disiplonor. Sanksionet mund te jene nder me te ndryshmet per Interin: Qe nga mbajtja e premiove te UEFA-s, deri ne reduktimin e skuadres dhe limitin e shpenzimeve per merkaton. Nese nuk do aplikohet “zgjidhja e ndermjetme”, rrezikohet akoma me shume.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.