Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

UEFA

FPF, Interi e kaloi provimin per bilancin, por ja pse UEFA e mbajti ne fuqi settlement!

13/06/2018, 19:07 |

Disa minuta me pare ka ardhur lajmi nga UEFA qe Interi nuk i ka kaluar plotesisht paletat e vendosura nga organi me i larte i futbollit ne Europe per FPF.

Keshtu klubi zikalter do te jete ne settlement agreement deri … Read More

L’Equipe – FPF, per shkak te PSG, e peson edhe Interi!

13/06/2018, 11:45 |

Eshte nje nga ato rastet tipike ku per shkak te njeres skuader, e peson edhe tjetra. 

Gjithcka ka te beje me Fair Play Financiar dhe verdiktin qe organizmi me i larte futbollistik europian do te jape per skuadrat Europiane qe … Read More

Renditja e UEFA, Interit ngjitet per 10 pozita dhe kalon Milanin: detajet

27/05/2018, 18:43 |

Me finalen e Champions League kane perfunduar edhe te gjitha kompeticionet europiane per klube.

Keshtu tani mund te llogaritet renditja e re e UEFA-se qe do te jete zyrtare nga mesi i qershorit dhe e vlefshme per sezonin e ri.

Read More

Gazzetta – Milan, parashikohet denimi me i rende nga UEFA per shkak te FPF: ja detajet

26/05/2018, 21:30 |

Fillon te filtroj pesimizem sa i perket vendimit te UEFA-se rreth situates se Milanit.

Sic raporton sot Gazzetta dello Sport, perjashtimi i kuqezinjeve nga Europa League po behet gjithmone e me shume skenari me i mundshem.

“Strategjia eshte qe … Read More

Gazzetta – FFP, Inter-Uefa dje ne Nyon: ja cfare ka ndodhur saktasisht dhe ajo qe pritet te ndodhe…

20/04/2018, 10:34 |

Dje Interi ka luajtur nje nga takimet me te rendesishem te sezonit, por kesaj radhe ka qene nje ‘ndeshje’ ne tavoline ku si kundershtar ka pasur as me pak e as me shume, por organizmin me te larte te futbollit, … Read More

Fair Play Financiar, sot Interi takon UEFA-n ne Nyon: ja cfare pritet te ndodhe

19/04/2018, 10:48 |

Ka ardhur dita e takimit ne Nyon ndermjet Interit dhe Club Financial Control Body of Uefa.

Ne tavoline, sic eshte thene edhe me pare, do te behet prezantimi dhe shpejgimi i bilancit te fundit te mbyllur nga Interi i cili … Read More

E FUNDIT – Man. City rrezikon bllokimin e merkatos per dy sezone! Nga ana tjeter UEFA per FPF…

17/04/2018, 16:13 |

Eshte nje jave shume e rendesishme kjo per Manchester City qe rrezikon nje denim te rende nga FIFA dhe UEFA por eshte nje jave shume e rendesishme per skuadra si Interi qe mundohen gjate gjithe kohes per te qene ne … Read More

Fair Play Financiar, Interi te enjten ne Nyon. Do te diskutohet me UEFA-ne per…

13/04/2018, 23:43 |

E enjtja e ardhshme do te jete nje dite e rendesishme per Interin.

Drejtuesit zikalter do te udhetojne drejt Nyon ne Zvicer per t’u takuar me UEFA-ne dhe per te diskutuar rreth situates financiare me nje shikim nga e ardhmja.

Read More

Corriere – FPF, Uefa takim urgjent me Milan dhe Inter! Por Milani rrezikon me shume se Interi sepse…

13/04/2018, 16:35 |

Nuk ka paqe per skuadrat milaneze per sa i perket problemeve me Uefan.

Nuk mjaftojne problemet me investimet ne Kine (te dyja skuadrat kane pronere kineze) por Interi dhe Milani duhet te perballen edhe me rregullat e ashpra te … Read More

Inter-FPF, po pritet gjykimi i UEFA-s. Frika me e madhe qendron tek fakti…

06/04/2018, 17:04 |

Interi dhe Milani po presin dite teper te rendesishme per sa i perket te ardhmes se tyre ekonomike. 

Dy klubet milaneze kane caktuar ne axhenden e tyre takim me CFCB, Organ i Kontrollit Financiar te Klubeve te federates se futbollit … Read More

Uefa, ka nisur Fair Play Financiar 2: ja rregullat e reja

28/03/2018, 12:36 |

UEFA sapo ka nisur Fair Play Financiar 2.0.

Organizmi me i madh i futbollit europian dhe ECA (Shoqata e klubeve europiane) ka rimenduar strumentin aq shume te kritikuar dhe jo te pelqyer nga tifozet dhe tani po pritet ‘ok’ perfundimtar … Read More

Nje marreveshje komerciale prej 20 milione eurosh per te shuar ‘urine’ e Uefas. Sot, CDA e Interit vendos…

27/06/2017, 11:40 |

Gjithcka e konfirmuar. U dha edhe dje si lajm, por sot eshte konfirmuar nga te gjitha mediat italiane: Interi do te perfitoje nje shume te majme nga disa marreveshje komerciale ne Kine.

“Interi sot do … Read More

Fair Play Financiar: Inter, mungon pengesa e fundit me pas gjithcka do te mbaroje!

15/06/2017, 9:43 |

Klubet italiane e ne vecanti Interi po i bejne mire detyrat e parashikuara nga CFCB (sigel qe tregon organin e kontrollit financiar per klubet e Uefas).

Zikalterit, ne fakt, kane ende dy jave kohe per te … Read More

Inter: ne qershor nuk do te kete me Fair Play Financiar. Projekti i Suning parashikon…

28/12/2016, 10:39 |

Tashme kjo gje thuhet nga te gjithe: ajo qe do te hapet per pak dite do te jete ne fakt merkato e fundit me duart e lidhura.

Sapo te arrihet ne qershor nje humbje zero nga … Read More