Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,095 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN – Dembele, Interi ben oferten e pare zyrtare tek Tottenham: ja te gjitha detajet!

FcIN – Dembele, Interi ben oferten e pare zyrtare tek Tottenham: ja te gjitha detajet!
Inter Club Staff

Pas blitzit te merkatos ne Londer, Piero Ausilio dhe Giovanni Gardini jane rikthyer ne Milano. 

Ata kane folur me Tottenham per Mousa Dembele dhe duket se pas takimit me ta, drejtuesit zikalter duke pare ndjesite e para, kane bere nje oferte zyrtare tek skuadra londineze per lojtarin belg.

Keshtu, Interi, sipas asaj qe shkruan FcInterNews.it, ka vene ne pjate per Tottenham 10 milione euro per kartonin e lojtarit belg me te cilin po punon pert e gjetur nje marreveshje per sa i perket kontrates.

Kontrata e Dembele me Tottenham aktualisht skadon pas nje viti, dhe kjo eshte arsyeja kryesore se pse ai do qe te largohet dhe se pse cmimi i tij ne merkato eshte i ulet.

Tottenham do te preferonte ta shiste tani ate, se sa ta humbiste me parameter zero pas nje viti.

Por pertej arsyeve me lart, skuadra londineze nuk deshiron tja dije dhe kerkesat (sic e kemi thene edhe sot paradite) i ka teper te larta: ata e kane nisur me nje kerkese 30 milione euro per kartonin e tij).

Gjithesesi Interi nuk ka marre ende nje pergjigje per oferten e bere dhe jane ne pritje.

Ndjesite e para jane pozitive. Edhe nese oferta do te refuzohet, nje marreveshje do te gjendej mbi bazen e jo me shume se 14-15 milione eurove.

Mousa Dembele eshte nje kerkese specifike e Luciano Spallettit per sezonin e ardhshem.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.