Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

459 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FcIN – Inter, nje dore ta jep Fiorentina per merkaton: ja sa ofrojne ata per Borja Valero!

FcIN – Inter, nje dore ta jep Fiorentina per merkaton: ja sa ofrojne ata per Borja Valero!
Inter Club Staff

Duket se do te vije pikerisht nga Serie A, me sakte nga Fiorentina ndihma e pare per Interin ne merkato edhe pse ata pritet te ofrojne nje shifer te ulet ne krahasim me shifrat qe i duhen Interit per te bere nje merkato cilesore. 

Skuadra viole nuk eshte dorezuar aspak per Borja Valero dhe vazhdon presingun e saj. Regjisti spanjoll paraqet zgjidhjen e pare per Daniele Prade dhe Vincenzo Montella per mesfushen e Fiorentines.

Fiorentina i ka ofruar lojtarit nje rroge prej 1,5 milione euro ne sezon duke ndare keshtu rrogen e tij (perfiton tani tek Interi 3 milione euro) ne dy sezone.

Ndermjet Borja Valeros dhe Fiores duket se nuk ka probleme per te arritur nje marreveshje duke pare se spanjolli do te kthehej me deshire ne qytetin qe dashuron, por problemi eshte qe Interi te pranoje oferten e Fiorentines.

Per momentin Interi nuk ka ndermend ta liroje gratis lojtarin por perkundrazi: Ausilio kerkon tre milione euro per spanjollin.

Per momentin per kartonin e tij duket se Fiorentina ka vene ne tavolinen e Interit nje shifer prej 1,5 milione eurosh edhe pse Commisso, pronari i Fiorentines nuk deshiron te shpenzoje per nje lojtar ne moshe teper te madhe.

Gjithesesi, kjo tratative do ende pune por shanset qe te shohim Borja Valero shume shpejt ne Firenze jane shume te medha.

Nderkohe Interi nga ana e saj deshiron qe te mbylle sa me shpejt shitjet qe ka kerkuar Conte ne skuader dhe Borja Valero ben pjese ne kete liste.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.