Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,367 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Formacioni, te rejat e fundit: dy formacionet e mundshme per WM…

Formacioni, te rejat e fundit: dy formacionet e mundshme per WM…
Bujar Berishaj

Neser ne mbremje ne Laugardalsvollur te Rejkjavik do te filloj zyrtrisht sezoni i ri i Interit ne ndeshjen e transfertes per play-off e Europa Leaguekunder Stjarnan te Runar Pall Sigmundsson. Per momentin duket se ka dy zgjidhje ne te cilat Mazzarri mund te mbeshtetet:

E para duket te jete me e kujdesshme me Hernanes te vendosur pas shpines se sulmuesit te vetem, Mauro Icardi, duke i dhene keshtu hapesire ne mesfushe Zdravko Kuzmanovicit. Ne kete rast nese tekniku toskan do te vendoste keshtu, atehere, si hipoteze e dyte do te ishte dyshja me Osvaldon dhe Icardin ne sulm, mesfushori serb do te ishe jashte formacionit dhe Profeti do te ateronte ne mefushe.

HIPOTEZA 1 (3-5-1-1) – Handanovic; Ranocchia, Vidic, Juan Jesus; Jonathan, Kuzmanovic, M’Vila, Kovacic, Dodò; Hernanes; Icardi.

HIPOTEZA 2 (3-5-2) – Handanovic; Ranocchia, Vidic, Juan Jesus; Jonathan, Hernanes, M’Vila, Kovacic, Dodò; Icardi, Osvaldo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.