Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

formacioni

Gazzetta – Spalletti ka vendosur: ky do te jete formacioni i Interit ndaj Juves!

26/04/2018, 10:41 |

Sa me shume kalojne oret dhe afrohet ndeshja e madhe e se shtunes, Inter-Juventus, aq me shume rritet ankthi tek tifozerite respektive. 

Eshte nje ndeshje qe do te vendose shume nga te dyja krahet: nje fitore e Interit eshte nje … Read More

Gazzetta – Spalletti e ka vendosur qe dje formacionin anti-Torino: ja lojtaret e perzgjedhur

06/04/2018, 10:29 |

Zero dyshime dhe vetem konfirmime per djemte e tij.

Pas nje barazimi teper te pafat me Milanin ku djemte zikalter dhane gjithcka ne fushe por nuk arritin te mernin fitoren e merituar, tashme syte jane hedhur tek transferta e Torinos.

Read More

Gazzetta – Inter-Napoli, Spalleti ka vetem nje dyshim: ky eshte formacioni i mundshem!

09/03/2018, 13:24 |

Per ndeshjen e se dieles kunder Napolit, tekniku zikalter eshte gati te beje disa modifikime ne mesfushe.

Ka pak dyshime per sa i perket formacionit te Interit anti-Napoli. Sipas La Gazzetta dello Sport, Brozovic, Rafinha, Gagliardini dhe Borja Valero jane … Read More

Sky – Milan-Inter, ja formacioni i mundshem: Candreva dhe Karamoh…

01/03/2018, 23:28 |

Cdo ore qe po kalon, po rrit emocionet ne mesin e tifozeve zikalter per sa i perket derbyt te se dieles sepse pritshmeria eshte teper e madhe ashtu sic eshte i madh edhe kurioziteti se cilet do te jene lojtaret … Read More

Sky – Inter-Milan, ja formacioni i mundshem zikalter!

28/02/2018, 20:14 |

Te shumte jane tifozet e Interit dhe te Milanit qe pyesin veten keto dite se me cfare formacioni do te zbresin skuadrat respektive ne fushe kunder njera-tjetres diten e diele. 

Edhe pse eshte ende heret (duhen edhe kater dite nga … Read More

Gazzetta – Inter, kush do te luaje ne mesfushe ne derby?

28/02/2018, 15:32 |

Interi po punon ne prag e nje nga derby-ve me te rendesishem. Spalletti po reflekton se cili do te ishte formacioni me i mire qe mund te hidhet ne fushe kunder kuqezinjve: zgjedhja e pare ka te beje me shume … Read More

Inter-Benevento, Icardi behet gati por luan Eder: Ja formacioni i mundshem!

22/02/2018, 11:04 |

Nese do te ishte ne doren e tij do te luante qe ndaj Genoas.

Por eshte stafi mjeksor ai qe ka preferuar te mos rrezikonte dhe keshtu Mauro Icardi, pasi mungoi kunder Crotones dhe Bolognes, ka munguar edhe ndaj Genoas … Read More

Inter, ja alternativat teknike te Spallettit: romb me Skriniar playmaker ose 3-4-1-2 me Dalbert-Cancelo…

05/02/2018, 13:06 |

Skuadra qe fiton nuk ndrysohet. Po skuadra qe nuk fiton, ndryshohet? 

Duke pare sitauten e Interit, vihet re se sukseset mungojne prej dy muajsh tashme. E perpara se Luciano Spalletti te vere dore mbi krijesen e … Read More

Gazzetta – Brozovic ne avantazh ndaj Joao Mario: ja formacioni i mundshem

23/12/2017, 12:02 |

Shume pak dyshime formacioni per Spallettin.

Sipas La Gazzetta dello Sport, teknikut nga Certaldo do i duhet te zgjedhe vetem se kush do te luaje pas shpines se Icardit sepse te tjeter i ka vendosur tashme. … Read More

Gazzetta – Spalletti, te njejtet 11 lojtare per javen e 5-te rresht: ja formacioni i mundshem!

03/11/2017, 12:17 |

Asnje dyshim formacioni per Luciano Spallettin ne prag te ndeshjes ne shtepi ndaj Torinos te dielen.

Sipas Gazzetta dello Sport, tekniku nga Certaldo do te konfirmoje per heren e peste rresht me te njejtin formacion qe … Read More

Gazzetta – Dyshimet e zakonshme per Spalletin: ja formacioni i mundshem

30/09/2017, 13:04 |

Cili Inter ne Benevento pyet Gazzetta dello Sport, qe tenton te jape vete nje pergjgije: “Dyshimet per njembedhjeteshen titullare jane te lidhura gjithmone me te njejtat pozicione, me tete lojtare gjthmone titullare dhe balotazhet e zakonshme per mbrojtesin … Read More

Spalletti po vlereson module te tjera per Interin e tij. Po provohet 4-4-2 me Eder dhe 4-3-3 me…

29/09/2017, 10:00 |

Pas fitores se vuajtur me Genoan, kampionati i Interit te dielen do te rifilloje nga sfida me Beneventon, e cila ende nuk ka fituar asnje pike ne klasifikim.

Spalletti po punon ne Pinetina per ta pergatitur … Read More

Spalleti po mendon per Dalbert nga 1. Brozo dhe Eder po bejne nxemjen. Borja…

23/09/2017, 12:19 |

Luciano Spalletti vazhdon qe te perzieje letrat ne stervitje, duke mos i ofruar pika referimi Genoas per sa i perket formacionit qe do te zbrese ne fushe neser ndaj Genoas ne oren 15:00. 

La Gazzetta dello … Read More

Drejt Inter-Napoli: Pioli nuk ndryshon. I njejti formacion si ne Firenze? Brozovic…

28/04/2017, 10:39 |

Nga e marta Interi eshte ne grumbullim dhe po punon shume fort per te pergatitur me se miri sfiden kunder Napolit, ne program te dielen ne darke ne Meazza.

Por, puna e vertete taktike, ne prag … Read More