Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,050 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

(FOTO) Bardi dhe Benassi ne zyrat e Interit, por per qellime te ndryshme

(FOTO) Bardi dhe Benassi ne zyrat e Interit, por per qellime te ndryshme
Xhorxh Gellci

Marco Benassi largohet nga Interi dhe kalon perkohesisht tek Livorno. Nuk eshte nje lamtumire perfundimtare, por mesfushori zikalter do te shkoje ne huazim tek skuadra toskane. Sot ne mengjes ka qene ne zyrat e zv. presidentit Rinaldo Ghelfi, ku ka firmosur kontraten dhe ka pershendetur shoqerine zikalter. Matteo Barzaghi nga profili i tij Twitter ka sjelle nje foto te lojtarit te cilen e keni me poshte.

Gjithsesi, Benassi nuk ka qene lojtari i vetem ne zyrat e Interit. Edhe portieri Francesco Bardi ka bere nje vizite sot, ku ka firmosur zgjatjen e kontrates deri ne vitin 2017. Portieri i te ardhmes eshte shoqeruar nga Piero Ausilio. Ndersa tani do te vleresohet nje destinacion i perkohshem edhe per te, per ta ndihmuar te fitoje eksperience. Deri tani ka dy mundesi: Livorno dhe Cagliari, me emrin e pare ne avantazh deri ne keto momente…

Pak caste pas rinovimit deri ne 2017 per Francesco Bardin, agjenti i tij ka thene ne mikrofonat e Tuttomercatoweb.com: “Rinovimi tregon qe Interi beson tek lojtari per te ardhmen, aq sa ka refuzuar disa oferta qe kane ardhur per te. Ne Europianin U21 te fundit, Bardi ka qene nje nga me te miret e gjithe kompeticionit dhe ne dy vitet e fundit eshte rritur shume. E ardhmja? Besoj se kete jave mund te merret nje vendim perfundimtar. Livorno? Eshte nje shoqeri e rendesishme…

Marco Benassi ne hyrje te zyrave te Interit
© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.