Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,163 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

U21 Itali-Serbi: Gjysma e futbollisteve tek Italia nga Interi! Ja notat e tyre…

U21 Itali-Serbi: Gjysma e futbollisteve tek Italia nga Interi! Ja notat e tyre…
Inter Club Staff

Italia Under 21 e Gigi di Biagio mund Serbine e cila shkoi edhe ne avantazh 2-0, por Italianet e vegjel e kthyen kete rezultat.

Nisja e lojes nga lojtaret Italian ishte shume zhgenjyes por ata fshine gjithcka qe bene ne pjesen e dyte duke kthyer rezultatin ne 2-3. Ndermjet protagonisteve te ndeshjes ishin edhe pese Interista, te cilet Corriere dello Sport i ka vleresuar me notat me poshte.

Bardi 6,5 – Gjithmone i kujdeshem dhe plot me reflekse. Tregon aftesi te nje portieri te vertete.

Biraghi 5,5 – Nga krahu i tij vijne te gjithe sulmet e rrezikshme nga Serbet. Tregon se nuk eshte nata e tij. Me mire ne pjesen e dyte.

Crisetig 6 – Pase e bukur Sturaron. Vrapim dhe vizion sidomos ne pjesen e dyte.

Longo 5,5 – I padukshem ne pjesen e pare, me mire ne te dyten.

Bianchetti 5,5 – Me mire se Antei por edhe ai ne veshtiresi, sidomos ne markimin e sulmuesit Pesic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.