Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2022

Scroll to top

Top

654 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Drejt Inter-Torino, duket se Spalletti ka vendosur: ja formacioni qe pritet te luaje titullar

Gazzetta – Drejt Inter-Torino, duket se Spalletti ka vendosur: ja formacioni qe pritet te luaje titullar
Inter Club Staff

Jemi vetem kater dite larg tashme ndeshjes se dyte te sezonit per Interin qe do ta gjeje perballe Torinos ne Meazza.

Tashme nje hap fals tjeter nuk eshte i lejueshem per zikalterit pas humbjes ne fushen e Sassuolos dhe ne Appiano Gentile kete gje e dine shume mire.

Te gjithe deshirojne te rikthehen tek fitorja edhe per te respektuar tifozet qe do te jene ne Meazza per te mbeshtetur Interin ne te paren ne San Siro per kete sezon.

Por edhe pse jemi kater dite para, duket se Spalletti e ka vendosur pak a shume me ke do te luaje nga minuta e pare ne kete ndeshje.

Duket se ne mbrojtje nga minuta e pare do te rikthehet Milan Skriniar e do te luaje bashke me Stefan De Vrij.

Me pas ne sulm rikthehet Ivan Perisic qe do te spostoje keshtu Asamoah.

Ne krahun e djathte te mbrojtjes eshte Sime Vrslajko deri me tani favorit ndaj D’Ambrosios ndersa Keita ka fituar shume pike ndaj Politanos.

Ky eshte formacioni i mundshem i Interit sipas La Gazzetta dello Sport ndaj Torinos:

Samir Handanovic

Sime Vrslajko 

Milan Skriniar

Stefan De Vrij

Asamoah

Brozovic

Matias Vecino

Keita Balde

Lautaro Martinez

Ivan Perisic

Mauro Icardi

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.