Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 2, 2022

Scroll to top

Top

728 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Grumbullimi veror, miqesoret, Serie A dhe Champions: ja datat e veres zikalter

Gazzetta – Grumbullimi veror, miqesoret, Serie A dhe Champions: ja datat e veres zikalter
Inter Club Staff

Interi eshte e qete sepse me ne fund, pas shume vitesh, ka arritur te kape objektivin e saj sezonal.

Si asnjehere ne keto gjashte vite, zikalterit kane nje kujtim te bukur nga sezoni qe sapo u mbyll dhe mezi po e presin sezonin e ri.

La Gazzetta dello Sport ka folur pikerisht per kete sot, per nisjen e sezonit zikalter.

Ata kane treguar te gjitha datat e veres zikalter.

Ndermjet grumbullimit veror, miqesoreve, Serie A dhe Champions, kjo eshte lista e plote e impenjimeve te Interit:

9-10 korrik – Nisja e grumbullimit ne Appiano Gentile per lojtaret qe nuk jane grumbulluar ne Boteror (nga 14 qershori ne 15 korrik). Pas kesaj date 3-4 miqesore qe nuk jane zyrtarizuar ende.

1 gusht – Inter-Chelsea (ne Goteborg, por kjo duhet konfirmuar)

Image result for inter chelsea

7 gusht – Inter-Sevilla (ne Lecce)

12 gusht – Inter-Atletico Madrid (ne Madrid)

18-19 gusht – Java e pare e Serie A

18-19 shtator – Ndeshja e pare ne grupe ne Champions League.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.