Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

495 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta habit me shkrimin e saj: “Dje ka pasur nje takim Lukaku-Conte: belgu i ka kerkuar tranjerit qe…”

Gazzetta habit me shkrimin e saj: “Dje ka pasur nje takim Lukaku-Conte: belgu i ka kerkuar tranjerit qe…”
Inter Club Staff

“Prova e nentes, pa numrin nente ne fushe. Nese del ne pah nje fjali per Interin ne diten e ‘Befanes’, kjo eshte.”

“Sepse Interi ne tentativen e saj per fitoren e nente radhazi ne Serie A, do te luaje pa Lukakun, numrin 9 zikalter.”

Keshtu hapet artikulli i La Gazzetta dello Sport, per sa i perket ndeshjes se sotme Sampdoria-Inter qe do te luhet ne Genova.

Ashtu si eshte konfirmuar edhe dje, Lukaku do te jete ne dispozicion, por ndeshjen e tij do e nise nga pankina.

Kontrollet kane treguar se nuk ka asnje terheqje muskulare, por belgu do te ruhet ne prag te dy ndeshjeve te radhes, dhe sot mund te futet vetem si zevendesues.

“Sulmuesi ka takuar Conten dje pas kontrolleve, i ka thene se eshte mire, i ka thene Contes madje se ai mund te besoje tek ai per ndeshjen e sotme.”

“Por Conte nga ana e tij nuk ka as deshiren me te vogel per te rrezikuar, duke menduar edhe ne baze te kalendarit.”

“Mungesa, te pakten nga minuta e pare, per Interin eshte shume e rendesishme, sepse numrat nga njera ane, belgu per Interin vlen gjysmen e skuadres.”

“Por Conte po mendon per nje plan, dhe e ka studiuar ndeshjen deri ne detaje per te surprizuar Ranierin edhe pse Lukaku do te mungoje.”

“Pavarsisht deshires se tij per te luajtur, Conte nuk mendon keshtu: ai do te rikthehet nga minuta e pare ndaj Romes, nese gjithcka shkon mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.