Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

636 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Icardi, gabime qe peshojne. Ndeshja e fundit per te ne San Siro?

Gazzetta –  Icardi, gabime qe peshojne. Ndeshja e fundit per te ne San Siro?
Inter Club Staff

Nate stuhi per Interin dhe per Mauro Icardin, qe me gabimet e tij perpara porte ka kontribuar ne humbjen e Interit. 

“Pasi doli ne fushe me 5 femijet, Icardi ka humbur disa raste qe do te kishin ndryshuar historine e Interit – nenvizon La Gazzetta dello Sport -.”

“E ne ato caste te rikthehen menjehere ne mendje gabimet e tjera te nje sulmuesi qe shpesh here eshte shume cinik perpara portes.”

“Ato me te fresktat jane ato te derbit te 4 prillit, ku duke mos e llogaritur rreshqitjen finale, Maurito kaloi nje nate tmerri.”

“Por edhe ne ndeshjen e kaluar ndaj Sassuolos kur zikalterit ne fazen e pare humben perseri ka ne ndergjegjen e tij nje humbje qe hapi serine negative sebashku me Udinesen.”

“Dy gola te gabuar ne menyre te pabesueshme dhe nje penallti e pritur nga Consigli qe dje beri dy mrekulli te tjera ndaj argjentinasit.”

“Dje Icardi pati nje zenke ne fushe edhe me Acrebin per kohen e humbur, gjera qe nuk para i kemi pare tek ai.”

“Dukshem nje mungese qetesie jo prej kapiteni, duke pare se ne kete menyre beri lojen e kundershtareve.”

“Per momentin goli numer 100 me bluzen e Interit ne Serie A shtyhet por edhe kapja e Immobiles ne klasifkimin e golashenuesve.”

“Por ajo dje per kapitenin zikalter mund te kete qene ndeshja e fundit perpara publikut te tij.”

“Rruget e merkatos jane pafund, sidomos pa Champions…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags