Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

2,830 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Icardi, ky ishte nje sezon i zi! Do te duhej nje gol ndaj Empolit per te rindezur zjarrin me tifozerine ne Meazza!

Gazzetta – Icardi, ky ishte nje sezon i zi! Do te duhej nje gol ndaj Empolit per te rindezur zjarrin me tifozerine ne Meazza!
Inter Club Staff

Perpara Empoli dhe me pas merkato, sepse per Mauro Icardin nuk do te kete aspak Kupe Amerike me Komebtaren e tij: ai nuk eshte grumbulluar nga tranjeri i kombetares se tij per nje kompeticion ku enderronte te merrte pjese.

“Nuk duhet te shkonte keshtu ama: ne programin e ish-kapitenit per 2018-19, ai ishte pergatitur moralisht qe do te merrte pjese ne kompeticionet e Kombetares, por Maurito pas nje debutimi ne Champions dhe nje fillim sezoni mjaft te mire ne Serie A me Interin ku me pas u projektua edhe si nje nga shtyllat e kombetares se re te Argjentines, ai duket se me ceshtjen e shiritit te kapitenit ka shkaterruar gjithcka.”

“Probleme me Interin, gruaja qe flet ne televizione gjera qe nje grua kapiteni nuk duhet te flase, demtime te supozuara, 2 muaj jashte fushe vetem prej shiritit, mosmarreveshje me shoket e Interit por edhe te kombetares: ai qe dukej se do te ishte nje sezoni i arte per Mauriton u kthye shume shpejt ne nje sezon te zi.”

“Keshtu, Mauros i mbetet vetem Empoli: do i duhet nje gol per te rindezur nje zjarr komplet te shuar me pjesen me te madhe te tifozerise. Ai ka postuar story ne instagram per te kujtuar fitoren e madhe ndaj Lazios 12 muaj me pare, por tashme duhet nje gol ndaj Empolit, storyt nuk mjaftojne me…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.