Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

501 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter-Juventus epokale. Moratti, Thohir, Cuchu…

Gazzetta – Inter-Juventus epokale. Moratti, Thohir, Cuchu…
Ardis
  • On 14/09/2013, 11:13

Sipas Gazzetta dello Sport, Inter-Juventus e sotme do te jete epokale. Motivet? Epokale eshte nderrimi i mundshem dhe i pashmangshem i pronesise se shoqerise zikalter. Mund te mos jete ndeshja e fundit e Interit me Massimo Morattin ne krye, por pothuajse e sigurte do te jete derby i fundit i 44 i Italise qe nga 1995 – kur e bleu shoqerine zikalter nga Ernesto Pellegrini – deri me sot. Zbarkimi i Erick Thohir do te zgjidhet brenda fundit te ketij muaji dhe presidenti sonte do te perjetoje nje emocion perbrenda me shume ne nje ndeshje qe per shume motive e ka ndjere me shume te te tjereve. Por jo vetem. Do te jete ndeshja e pare Inter-Juventus pa Javier Zanettin qe nga 2005-2006. Kapiteni po djeg etapat e rekuperimit, por duhet durim dhe rikthimi i tij eshte shtyre ne ndeshjen e kthimit, e programuar me 2 shkurt. Per shkak te kesaj shiriti i kapitenit per here te pare kundra bardhezinjve do te jete ne krahun e Esteban Cambiassos. Ne kete seri te ngjarjeve per here te pare, ish lojtari i Real Madrid pikerisht ne ndeshjen e fundit ka marre nje karton te kuq te vetmin ne karrieren e tij, mbas nje nderhyrje te keqe ndaj Giovincos. Me nje fitore te sotme do te shuante kete kujtim te keq. EPOKALE, apo jo?

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.