Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

659 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky-Moratti dhe Thohir kane nje qellim te perbashket. Por tani…

Sky-Moratti dhe Thohir kane nje qellim te perbashket. Por tani…
Donald Elmazi

“Te bashkejetojne ne Interin e ri dhe ti japin jete nje projekti qe te zgjase ne kohe me ekuilibir midis paleve”. Ky eshte qellimi i perbashket midis Morattit dhe Thohir. Kete e thote SkySport24; media e mirnjohur sportive perserit se tratativa e presidentit zikalter me manjatin indonezian vazhdon te ece perpara. Tani per tani nuk ka parashikime per udhetimin ne Itali nga ana e biznesmenit qe do te bleje kuotat e Interit.

Ka akoma gjera per te sqaruar ne raportet e ardhshme midis aziatikut dhe presidentit apo pronarit aktual interit dhe per kete data e mbylljes se tratatives duket e destinuar te largohet akoma. Gjithsesi ne horizont ka dale nje hipoteze kinese; biznesmene te interesuar ne kuotat e minorances jane duke vleresuar bilancet e Interit dhe nuk jane ata te cilet kishin blere 15% dhe me pas kishin hequr dore nga shoqeria e Corso Vittorio Emanuele.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.