Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,889 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, ke fituar derbyn e pare. Ja pse…

Gazzetta – Inter, ke fituar derbyn e pare. Ja pse…
Xhorxh Gellci

Lojtaret e medhenj shkojne tek kampionatet e tjere, por tifozet e Interit vazhdojne te tregojne te gjithe dashurine e tyre ne drejtim te skuadres te tyre dhe e tregojne me teserat e abonimit ne stadium deri tani.

Per momentin, te abonuarit zikalter jane 18.494, ndersa nese shkojme te spiunojme ne shtepine e Milanit, kuptojme se edhe pse fushata e abonimeve te Milanit ka nisur dy jave me pare se ajo Interiste, per sa i perket numrit te te abonuarve jane ne disavantazh: jane vetem 17.000 te abonuarit milaniste.

Pra Interi ka fituar derbyn e pare sezonal, ate te tifozeve ne stadium. AMALA!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.