Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

619 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, mungojne vetem 4 lojtare per grumbullimin me 9 korrik. Chelsea e Sevilla, ndryshojne datat?

Gazzetta – Inter, mungojne vetem 4 lojtare per grumbullimin me 9 korrik. Chelsea e Sevilla, ndryshojne datat?
Bujar Berishaj

Nuk do te kete turbulenca te medha ne veren zikalter pavaresisht Boterorit ne mes.

Per dallim nga herat tjera, kete here ekipi i Interit nuk do te kete shume mungesa shkaku i Boterorit.

Keshtu, pervec ndonje zhvillimi te merkatos, ne diten e grumbullimit me 9 korrik ne Pinetina do te kete vetem 9 mungesa.

Behet fjale per Joao Miranda, Matias Vecino, Ivan Perisic dhe Marcelo Brozovic qe do te jene te impenjuar ne Rusi ashtu si Yuto Nagatomo dhe Joao Mario, por asnjeri nga ta nuk ben pjese ne planet e Interit dhe Ausilio shpreson qe t’i sistemoj ne shpejtesi me japonezin afer Galatasaray.

Sa i perket miqesoreve te para qe do te luhen, shkruhet te Gazzetta dello Sport, do te luhen ne Sesto San Giovanni, Lugano dhe/ose Chiasso.

Gjithashtu eshte e mundshme qe te kete ndonje ndryshim ne kalendarin e International Champions Cup, ne vecanti data dhe vendi i ndeshjes kunder Chelseat qe eshte aktualisht ne program me 1 gusht ne Goteborg.

Miqesorja ka mundesi qe te zhvillohet me 28 korrik. Pastaj me 7 gusht ne Lecce do te luhet ndeshja me Sevillan qe dy dite me pas do te jete e impenjuar ne play-off e Europa League.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.