Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 25, 2019

Scroll to top

Top

860 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ky pritet te jete formacioni i Interit ne derbi ndaj Milanit

Gazzetta – Ky pritet te jete formacioni i Interit ne derbi ndaj Milanit
Inter Club Staff

Pasi eshte arkivuar Europa League, Interi rikthehet te fokusohet vetem ne kampionat. 

Serie A dhe kualifikimi ne Champions League eshte objektivi i vetem i mbetur tashme per zikalterit e Spallettit.

Por nuk ka kohe per tu trishtuar per ate qe ndodhi dje sepse te gjithe duhet te fokusohen tek derbi qe eshte shume delikat dhe eshte pas portes.

Meazza e tejmbushur me kuqezinj do te prese Interin te dielen ne mbremje dhe sipas Gazzetta dello Sport, per Spallettin do te kete shume rekuperime por edhe mungesa te rendesishme.

Lojtari qe sipas Gazzettes do te mungoje me siguri, eshte Nainggolan (priten lajme per kete) por edhe Brozovic eshte ne dyshim sepse ka problem muskular.

Per sa i perket te tjereve, Asamoah, Joao Mario dhe Lautaro Martinez priten te luajne nga minuta e pare gjithashtu.

Nderkohe, nga pankina do e nisin Keita Balde dhe Joao Mario.

Ky eshte formacioni i mundshem i Interit ne derbi, gjithmone sipas Gazzetta dello Sport: 

INTER (4-2-3-1): 

Portier: Handanovic;

Mbrojtes: D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah;

Mesfushore: Vecino, Brozovic(?); Joao Mario,

Sulm: Perisic; Martinez; Politano.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.