Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,672 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Joao Mario shkelqen dhe Interi mund te buzeqeshe!

Gazzetta – Joao Mario shkelqen dhe Interi mund te buzeqeshe!
Inter Club Staff

Edhe Gazzetta dello Sport nenvizon ndeshjen brilante te Joao Marios, me i miri ne fushe per Portugaline ne ndeshjen qe keta te fundit humben me Zvicren.

Joao Mario e nisi nga pankina por kjo nuk e ndali te ishte me i miri ne fushen e lojes se Kampionet e Europes. Ish lojtari i Sporting e nisi pjesen e dyte ne krahun e majte dhe menjehere u pa prezenca e tij ne fushe: ka nje instikt qe pak lojtare e kan dhe eshte gjithmone ne vendin e duhur ne momentin e duhur. Joao Mario shkelqen, por nuk eshte as perfekt e as Cristiano Ronaldo. Natyrisht qe mund te gaboje dicka aty-ketu, ndryshe nuk do te ishte njerezor, e nderkohe kur e gjithe Portugalia mbeshtetet tek ai, normalisht qe edhe marzhi i gabimeve mund te jete i larte. Pasi e nisi ne te majte kalon te beje trekuartistin dhe e perfundon ndshjen ne krahun e djathte ku shpesh here e gjen veten ne limitet e zones apo edhe brend saj. Po ashtu si ne minuten e 43′ te pjeses se dyte kur per pak shenon golin per te tijet. Ishte pikerisht nje nderhyrje ndaj tij nga mbrapa nga ana e Xhakes e cila solli si pasoje kartonin e dyte te verdhe per Zvicerianin e me pas edhe te kuqin. Tashme eshte vone per te menduar per Zvicren. Portugalia humbi por Interi buzeqesh: Joao Mario eshte dhe shkelqen.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.