Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,190 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Mazzarri heq dyshimet: ja formacioni i mundshem

Gazzetta – Mazzarri heq dyshimet: ja formacioni i mundshem
Ardi Deda

Gazzetta dello Sport konfirmon dyshimet dhe qartesite per Interin qe pergatitet per tu perballur me Sassuolon. Ndeshje jo e thjeshte, vecanerisht per forcen e sulmit te Sassuolo. “Dje Walter Mazzarri ka pare te kthehet edhe Gary Medel, nderkohe kane punuar te vecuar nga pjesa tjeter e grupit M’Vila dhe Jonathan dhe vetem sot trajneri do te filloje te provoje dicka ne kuader te ndeshjes kunder emilianeve: ndjesia eshte qe Guarin (si trekuartist apo sulmues i dyte) te mbetet nje opsion serioz por edhe Rodrigo Palacio mund te filloje ndeshjen prapa Maurito. Per tu mos nenvleresuar prania e Osvaldo por, edhe ne baze te ndjesive fizike te lojtareve (per shembull dhembjet e vogla ne kavilje te Palacio), Mazzarri do te vendose sot se si te niset per kete ndeshje te pare ne shtepi. Mbrapa, Andreolli eshte favorit ndaj Campagnaro per te zevendesuar Vidic me spostimin ne qender te Ranocchia. Per krahet me shume mundesi do te jene Nagatomo ne te djathten dhe Dodo ne te majten. Ne mesfushe Kovacic dhe Hernanes shkojne drejt nje vendi titullari.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.