Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

724 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir, misioni per te rinjte: jane tre te perzgjedhurit. Dhe ka nje risi…

Thohir, misioni per te rinjte: jane tre te perzgjedhurit. Dhe ka nje risi…
Ardi Deda

Ne cdo interviste te dhene nga presidenti Erick Thohir shfaqen dy fjale: te rinjte dhe mosha mesatare. Epo mire nuk eshte vetem nje mendim por edhe nje e dhene fakti. Ne kete aspekt, sot Corriere dello Sport, flet per nje Inter gjithmone vigjilent ne merkato dhe jo vetem per emrat e medhenj.

Ne muajt e ardhshem shoqeria zikalter do te monitoroje, ne menyre te vecante tre lojtare: Baselli dhe Zappacosta, respektivisht mesfushor dhe mbrojtes tek Atalanta, te dy ne grupin Under 21 te Di Biagio, dhe Lestienne, lojtari i krahut belg qe Genoa e ka mare ne forme huazimi nga nje fond i Katarit (e drejta e blerjes e fiksuar ne 20 milione euro).

Fakti qe te bie ne sy eshte qe keta tre lojtare kane te perbashket moshen, duke qene se kane mbushur tashme 22 vjec. Pra, programet e klubit interist, sic e ka perseritur vete Thohir, mbetet ajo e uljes se moshes mesatare te organikes. Risia eshte qe, ndersa do te vazhdohet gjuetia per mundesite pertej kufijve, do te provohet te privilegjohen italianet.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags