Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

445 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Inzaghi gati te beje tre ndryshime ndaj Torinos neser? Ja formacioni i mundshem.”

Gazzetta zbulon: “Inzaghi gati te beje tre ndryshime ndaj Torinos neser? Ja formacioni i mundshem.”
Inter Club Staff

Me sa duket Simone Inzaghi ka shume pak dyshime per ndeshjen e neserme ndaj Torinos ku do te mbyllet edhe 2021 per Interin.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Simone Inzaghi do te beje tre ndryshime ne krahasim me ndeshjen e fituar ndaj Salernitanes.

Ne kete moment qe po flasim, ka vetem nje balotazh te madh ne skuadren zikalter: Vidal apo Gagliardini ne vend te Barella.

Duket se aktualisht perpara eshte Vidal, i cili eshte ne avantazh te lehte ndaj italianit qe shenoi ndaj Salernitanes.

Me pas, per te tjeret, rikthehet Darmian i grumbulluar, por ai do ta nise kete ndeshje nga pankina dhe Dumfries do te jete titullar.

Per sa i perket mbrojtjes, rikthehet nga minuta e pare Milan Skriniar, i cili ka qendruar pushim ne Salerno. Edhe Lautaro rikthehet ne sulm nga minuta e pare ne vend te Alexis.

Ky eshte formacioni i mundshem i Interit sipas Gazzetta dello Sport:

Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Vidal, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.