Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

544 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Perisic denohet nga gjykata ti paguaje demshperblim nje tifozi te Interit: ne 2018 pas ndeshjes me Sassuolon ai…”

Gazzetta zbulon: “Perisic denohet nga gjykata ti paguaje demshperblim nje tifozi te Interit: ne 2018 pas ndeshjes me Sassuolon ai…”
Inter Club Staff

Dikush e mban ende mend ate humbje te hidhur ne Inter-Sassuolo 1-2 ne sezonin 2017-2018 ne San Siro.

Ishte nje ndeshje qe rrezikonte qe djemte e Spallettit te humbisnin vendin e katert qe dergonte ne Champions League.

Por me pas Interi pasi humbi me Sassuolon, arriti te mundte Lazion ne Olimpico me rezultatin 2-3 duke marre ne shtepi nje fitore dhe kualifikimin.

Por le te kthehemi te Inter-Sassuolo, sepse pikerisht per dicka te ndodhur ne ate ndeshje, Perisic ka rrezikuar nje ceshtje penale.

“Ne fund te asaj ndeshje, ku tifozet e Interit ishin shume te zhgenjyer, Perisic eshte kapur me fjale me nje tifoz ne Meazza.”

“Kroati ju kthye me fjale shume te renda ofendimeve te tifozit. Ne ate kohe, tifozi zikalter u perjashtua per shume kohe nga stadiumet.”

“Nderkohe, ai beri nje padi per Perisic dhe me sa duket, ne kete moment qe po flasim gjithcka eshte mbyllur.”

“Si? Perisic i ka paguar 2 mije euro demshperblim atij per te shmangur keshtu edhe nje proces penal ndaj tij per ato fjale.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.