Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

431 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Per Isla mungojne 2,5 milion. Nese iken Ranocchia, nga Udinese vjen…”

GdS – Per Isla mungojne 2,5 milion. Nese iken Ranocchia, nga Udinese vjen…”
Xhorxh Gellci

Duket gjithmone e me afer bashkimi mes Mauricio Isla dhe Interit. Lojtari ne bashkepronesi te Udineses dhe Juves, mund te jete i pari qe do i dhurohet Mazzarrit, per ta ndihmuar ne punen e veshtire te rindertimit. Dje zikalterit kane ofruar 5 milion euro per te blere gjysmen e lojtarit qe i perket bardhezinjeve te Torinos. Isla ka pasur vleren e 19 milion per nje kontrate 5 vjecare: duke llogaritur amortizimin me 4 milion ne sezon, tani vlera do te ishte 15 milion (pas nje sezoni), dhe gjysma e saj 7.5. Kjo eshte dhe shifra qe Juventus pritet te kerkoje per te shitur gjysmen e saj.

HYRJE E RE – Nga Udinese dalin zerat per nje interesim te Interit per qendermbrojtesin Danilo. 29 vjecari eshte i ambjentuar me mbrojtjen me tre. Vlera eshte prej 7 milion euro por tani per tani eshte thjesht nje ide. Ardhja e tij ngelet e lidhur me largimin ose jo te Ranocchias. Udineses nuk do i vinte keq nese ne marreveshje do futej edhe Longo qe ne Friuli do te kishte mundesine te luante me vazhdimesi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.