Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

isla

Agj. Isla: “Juventus synon ta shfrytezoje aftesite e tij, por nuk dihet kurre…”

22/08/2013, 0:00 |

Para pak minutash, i kontaktuar drejtperdrejt ne linje telefonike nga redaksia e SportItalia per emisionin “Speciale Calciomercato, agjenti i Isla ka thene:

Kam folur me Juventusin, lojtari eshte i rendesishem dhe kane ndermend ta shfrytezojne. Mauricio … Read More

ANSA – Inter, me Islan nuk ka perfunduar. Belfodil tek Genoa?

19/08/2013, 23:22 |

Edhe ANSA i bashkohet mediave kryesore sportive. Sipas saj, nuk eshte mbyllur akoma tratativa per Mauricio Isla: rikuperimi i Pepe qeteson Conten, i cili ka hapur rrugen, dhe “gjysma e lojtarit qe i perket Udineses mund te blihet … Read More

Isla, vjen momenti. Conte nuk kundershton me, tani eshte ne merkato.

19/08/2013, 8:37 |

Ndoshta eshte lumturia pas 4 golave te shenuar kunder Lazios ne Superkupe pas nje faze pregatitore te dobet. Ndoshta eshte rekuperimi i Simone Pepe (jashte me shume se nje vit). Por tani eshte nje fakt: Mauricio Isla eshte … Read More

Jave e zjarrte ne merkato: nga Isla tek Taider, deri tek Eto’o. Inter leviz keshtu

18/08/2013, 18:26 |

Shtate dite per te provuar ti dhurohet Walter Mazzarrit nje mesfushor dhe nje lojtar i krahut te djathte. Kete here Branca dhe Ausilio nuk mund as ta shtyjne e as te deshtojne sepse te dielen e ardhshme fillojne … Read More

Agj. Isla: “Deshiron Interin. Javen e ardhshme fillojne bisedimet.”

16/08/2013, 23:15 |

Vazhdojne zerat ne lidhje me nje kalim te mundshem te Mauricio Isla-s tek zikalterit. Lojtari i krahut kilen vazhdon te jete ne planet e shoqerise zikalter qe duket se nuk e ka braktisur ndjekjen, perkundrazi. Lojtari, shume prane … Read More

SKY – Isla ne fund do te perfundoje tek Inter. Conte…”

16/08/2013, 18:36 |

Mekatoja e Juventusit nuk eshte e mbyllur dhe lajmi u intereson ne menyre indirekte edhe tifozeve zikalter. Klubi bardhezi po kerkon akoma nje lojtar krahu dhe emrat jane gjithmone ata te Zuniga dhe Kolarov.

Sipas Sky … Read More

SKY – Isla-Inter, java e ardhshme do te jete decizive…

15/08/2013, 19:48 |

Telenovela e lidhur me te ardhmen e Mauricio Isla eshte gjithcka tjeter pervec se e deshtuar. Sot nuk ka patur kontakte te reja por sipas asaj qe tregon Sky Sport, gjate javes te ardhshme situata mund te evoloje … Read More

Agj. Isla: “Me Interin eshte gjithcka e hapur. Do te flas me Juven, pastaj…”

14/08/2013, 19:53 |

Po kthehet fuqishem ne loje emri i Mauricio Isla persa i perket krahut te djathte zikalter. Tratativa nuk eshte mbyllur kurre, dhe pervec Wallace do te vije edhe nje lojtar tjeter krahu. Agjenti i lojtarit ka folur ekskluzivisht … Read More

SKY – Isla shkon drejt Interit. Eto’o, ja situata…”

14/08/2013, 19:42 |

Mauricio Isla shkon drejt Interit. Kjo eshte ajo cka ka per te ndodhur sipas gazetareve te SkySport24, te cilen e sjell eksperti i merkatos Alessandro Sugoni: “Interi nuk po ushtron presion tek Juventus per Isla, por marreveshja me … Read More

Gazzetta – Wallace nuk perjashton Islan, qe do te vendoste ne merkato…”

13/08/2013, 10:22 |

Inter po punon ne merkato per te rregulluar krahun e djathte. Wallace, prej dje, eshte praktikisht nje lojtar i Interit. Pas ardhjes te tij ne Milano, sot ne mengjes do te beje vizitat mjekesore dhe pastaj do te … Read More

Di Marzio: “Isla deshiron te shitet me cdo kusht. Interi po e pret…”

12/08/2013, 22:58 |

Ju kishim thene disa dite me pare qe Isla kerkonte largimin nga Juventusi. Ai deshiron qe te luaje vitin qe vjen ne boterorin e Brazilit, dhe preferon Interin sepse mendon se do e zinte formacionin tek zikalterit.

ZBULIM FCIN1908 – Isla kerkon akoma shitjen tek Interi. Dhe Zuniga…

07/08/2013, 19:17 |

Qe tratativa per Isla-n nuk kishte mbaruar perfundimisht, ndjehej ne ajer, pavaresisht hapave mbrapa dhe pergenjeshtrimeve te rastit. Tratativa mes Inter dhe Juventus qendron akoma ne kembe dhe eshte e lidhur drejtperdrejt me transferimin e Zuniges tek Juventus.

Read More

Wallace-Inter shume prane. Por per krahun kerkohet akoma. Jonathan…

31/07/2013, 10:34 |

Po behet gjithcka qe Wallace te luaje per Interin sezonin e ardhshem. Sic ka treguar shume here edhe agjenti i tij Frederico Moraes, ai dhe bashkepunetoret e tij po mundohen te gjejne sa me shpejt nje zgjidhje me … Read More

Marotta: “Isla? Tentative me Interin, por do te qendroje…”

29/07/2013, 20:47 |

Beppe Marotta, administrator i deleguar i Juventus ka folur ne Sky per tratativen me Interin per Islan. Ja fjalet e tij mbi zhvillimet e tratatives: “Isla eshte nje lojtar i joni. Ka patur nje tentative me Interin. Ne … Read More