Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

880 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Thohir nga bordi tek pankina: te gjithe ne rrezik

GdS – Thohir nga bordi tek pankina: te gjithe ne rrezik
Ardi Deda

Parashikohet nje jave tjeter – e rradhes – shume intensive per Erick Thohir, ne Milano per ne fund te muajit. Presidenti zikalter do te jete i angazhuar ne shume fronte, sic i ndodh gjithmone kur kthehet ne Itali. Do te fillohet nga problemet per tu zgjidhur ne bordin drejtues: “Ne bordin e ardhshem do te referohet keshilltari i kuotes indoneziane qe do te zere vendin e Roslan Roeslani, kuotat e te cilit do te zoterohen nga Thohir. Pervec licensave uefa, keshilli do te merret dhe me organizimin e ri, i cili tani eshte i bazuar ne udhezimet e brendshme te dhena ne nentor nga Erick Thohir. Pas ndarjes nga Marco Branca- me te cilin Thohir ka folur personalisht – Piero Ausilio do te jete pergjegjesi i fushes teknike, Giorgio Ricci i asaj komerciale, Michael Williamson i asaj financiare, nderkohe drejtori i pergjithshem Marco Fassone do te kujdeset ‘ad interim’ per fushen e komunikacionit, ne pritje te profilit te duhur qe do te merret me zhvillimin e platformes dixhitale”, shpjegon Gazzetta delllo Sport.

Gazzetta delllo Sport kujton se te gjithe jane ne provim: do te jene rezultatet ne fund te sezonit qe do te percaktojne se kush do te qendroje tek Interi dhe kush jo. “Duke filluar qe nga Fassone, drejtuesi te cilit Thohir i ka besuar fushat e permendura me lart, duke vazhduar me stafin teknik dhe 9 lojtareve kontrata e te cileve i skadon ne qershor. Thohir vlereson sinqerisht Mazzarrin dhe eshte i bindur se, duhet mbajtur per shkak te situates dhe prej faktit qe eshte ne vitin e tij te pare, trajnerit i duhet dhene kohe. Per me teper, pavaresisht rezultateve shume shqetesuese, te njejten gje po ben dhe me trajnerin e Dc United. Por eshte e qarte qe keto tre muajt e fundit te kampionatit do te kene nje peshe edhe per te konfirmuar synimin e deklaruar te vazhdimesise te presidentit”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.