Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

239 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Guarin-Inter, roundi i dyte. Ja data e zgjedhur per te trajtuar rinovimin.

Guarin-Inter, roundi i dyte. Ja data e zgjedhur per te trajtuar rinovimin.
Xhorxh Gellci

Ka shume pritje rreth asaj qe duhet te jete Interi i te ardhmes. Ceshtjet me te perfolura nuk jane vetem ato per lojtaret qe do hyjne nga merkato, por edhe tratativat e rinovimit, si per shembull ajo e Fredy Guarin.

Kolumbiani ka gjetur formen dhe deshiren e koheve me te mira, ndersa Inter dhe agjenti i tij jane gati te vendosen ne tavoline per te trajtuar rinovimin. Marcelo Ferreyra (agjenti i lojtarit) dhe Ausilio jane takuar te hene per te nisur diskutimin, tratativa po hyn ne fazen e nxehte dhe Interi duhet te beje nje perpjekje per t’ju afruar kerkesave te lojtarit. Duhet te kujtojme qe Juventus ofronte 3,5 milion ne vit, prandaj Inter nuk mund te qendroje larg kesaj oferte.

Per te diskutuar kete dhe ceshtje te tjera, sipas burimeve prane lojtarit, sic raport FcInter1908, data e takimit eshte fiksuar per te premte 14 mars.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags