Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,973 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Hernanes: “Ja profecite e mia. Tek Interi si ne shtepi. Isha ne ankth sepse…”

Hernanes: “Ja profecite e mia. Tek Interi si ne shtepi. Isha ne ankth sepse…”
Inter Club Staff

Hernanes e ka komentuar keshtu fitoren e tij te pare ne ndeshjen debutuese me bluzen zikalter: “Mund te bejme me shume se ajo qe kemi bere sot, por jam i lumtur per paraqitjen ne pergjithesi. Debutimi? Kisha pak ankth sepse kisha dy jave qe nuk luaja dhe te gjithe prisnin nje paraqitje te madhe nga une ne debutim. Ju afrova golit dhe jam i lumtur. Profecite e mia? Do te impenjohem shume sepse eshte e sigurte qe gjerat e bukura burojne nga momente te caktuara, dhe me pune arrihen rezultatet. Dua te bej gjera te medha me bluzen e Interit, e prisja kete moment dhe me ne fund erdhi. Kam besim tek kjo skuader, mund te arrijme aty ku duam. Reja thoshte se mbroj pak? Nuk jam dakord sepse un di te mbroj. Eshte e ditur tashme qe kam nisur te luaj me mbrapa, por roli qe kam tani eshte i preferuari. Lazio-Roma? Nuk e pash ndeshjen sepse nuk doja te cliroja energji nervoze. Largimi? Ne Rome krijuam nje lidhje te bukur me tifozet, dhe ishte shume e veshtire te largohesha. Ketu ne Milano jam pritur mjaft mire. Si ne shtepi ndihem. Boterori? Scolari me ka telefonuar gjithmone dhe ne kete moment kam akoma me shume besim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.