Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

475 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Hernanes per Sky: “Sezoni yne filloi tani. Ndihemi me ne fund nje skuader e vertete.”

Hernanes per Sky: “Sezoni yne filloi tani. Ndihemi me ne fund nje skuader e vertete.”
Inter Club Staff

“Po, jemi nje grup i vertete. Me ne fund nje skuader qe sulmon bashke dhe mbron bashke”. Hernanes keshtu flet me qartesi per Sky.

“Kemi folur pak me shume me njeri tjetrin. Keto momente ndodhin por ajo qe eshte e rendesishme eshte qe inatin duhet ta kthesh ne karikim dhe force, edhe pse eshte e veshtire. Tani po filloj te ndihem shume mire dhe gjendja ime eshte permirsuar ndjeshem. Pas dy humbjeve sot arritem te mernim nje barazim qe mjafton per te derguar nje sinjal. Ne jemi ketu, do te fillojme te marim akoma me shume forme: Sezoni jone sapo filloi tani.”

Ishte nje ndeshje mjaft vendimtare apo jo? “Ne fakt eshte e drejte, kjo ndeshje nuk mund te gabohej. Ne pjesen e dyte rame pak, por sepse ne fillim e nisem me shume vrull dhe smund ta mbash ate ritem per 90 minuta”. Goli? “Hyrja ashtu ne zonen e rreptesise pas nje krosi nga krahu eshte e projektuar ne stervitje. Loja jone zhvillohet shume nga krahet, keshtu qe ne zone duhet te jemi me shumice.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.